_MG_1788

Jak zacząć swoją przygodę z pole dance?

Szukasz aktywności fizycznej, która pomoże Ci zadbać o kondycję, ale również przyniesie Ci wiele satysfakcji? Chcesz spróbować swoich sił w czymś innym niż „zwykłe” zajęcia fitness? Z zapartym tchem oglądasz zdjęcia i filmy osób wykonujących zjawiskowo wyglądające figury na rurce? Jeśli na któreś z tych pytań odpowiadasz „tak!” to właśnie wykonałeś(-aś) pierwszy krok do rozpoczęcia swojej przygody z rurką. Pozostaje zatem tylko dowiedzieć się, jak zacząć treningi i odpowiednio się do nich przygotować. Tutaj z pomocą przychodzimy my, odpowiadając na najważniejsze pytania, które zapewne powstały w Twojej głowie.

Czy ja się do tego nadaję?

Wiele osób chcących rozpocząć treningi pole dance ma obawy związane z tym, czy sobie poradzą. Zastanawiają się, czy mają wystarczająco dużo siły, odpowiednią koordynację ruchową lub czy nie brakuje im rozciągnięcia. Są to całkowicie niepotrzebne obawy. Na zajęciach wprowadzających oswajamy się z rurką i zapoznajemy z tą dziedziną sportu. Instruktorzy też kiedyś zaczynali treningi i bardzo dobrze pamiętają swoje początki, dlatego zawsze okazują wiele wsparcia i cierpliwości. Na początku drogi, brak siły nie stanowi żadnego problemu. Każde kolejne zajęcia to więcej siły, więcej elastyczności w ciele, a także widoczny postęp. Oczywiście, jeśli masz przygotowanie fizyczne lub regularnie wzmacniasz swoje ciało na siłowni to Twoje początki na rurce będę trochę łatwiejsze. Nie jest to jednak wymóg konieczny. Siła i rozciągnięcie przyjdą z czasem 🙂

Jak przygotować się do pierwszych zajęć?

W celu uniknięcia uczucia ociężałości i kolek podczas zajęć, zaleca się, aby odstęp między posiłkiem a treningiem wynosił około 2 godziny. W dniu treningu warto odpuścić stosowanie kremów do ciała i rąk, ponieważ mogą one powodować slizganie się po rurce. Na pewno w Twojej głowie pojawi się też pytanie „Co na siebie założyć?”. Jak można zauważyć, osoby trenujące pole dance noszą stroje, które w dosyć dużym stopniu odsłaniają ciało. Wynika to z faktu, że gołe ciało zapewnia odpowiednią przyczepność do rurki. Jednak nie musisz od razu wskakiwać w bikini! Na pierwsze zajęcia wystarczą krótkie spodenki, koszulka na ramiączkach lub z krótkim rękawkiem, top/stanik sportowy i skarpetki (większość czasu podczas zajęć jesteśmy na boso). W chłodniejszych miesiącach warto zabrać ze sobą bluzę i dresy. Dobrze rozgrzane, ciepłe ciało zapewnia lepszą przyczepność do rurki i ułatwia trening. Jeśli chcesz czuć się bardziej komfortowo zabierz swoją matę lub ręcznik.

Wstydzę się swojego ciała…

Żyjemy w świecie, w którym bombardowani jesteśmy zdjęciami „idealnie” wyglądających, wydepilowanych ciał z gładką skórą bez jakichkolwiek niedoskonałości. Nic więc dziwnego, że zaczynamy się zastanawiać, czy nie mamy za dużo kilogramów, cellulitu lub rozstępów, i czy nikt nie zwróci uwagi na nasze nieogolone nogi. A tu jeszcze jak na złość trzeba pokazać się w tak skąpym stroju. Jednak prawda jest taka, że każde ciało jest idealne na rurkę! Na zajęciach spotkacie osoby podobne do Was, które myślą o sobie w podobny sposób. Pole dance jest dla wszystkich, niezależnie od wieku, wagi czy płci. Jedyną kwestią, która może nas wykluczyć z treningów to przeciwskazania lekarskie. Jeżeli borykasz się z jakimiś problemami zdrowotnymi to skonsultuj swój pomysł z lekarzem. Jeżeli otrzymasz zielone światło to nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozpocząć treningi.

Wiem już wszystko, idę na trening!

Zajęcia pole dance odbywają się raczej w kameralnych grupach i liczba osób biorących w nich udział jest ograniczona liczbą rurek znajdujących się na sali. Dlatego konieczne jest wcześniejsze zarezerwowanie miejsca. Jeśli zapiszesz się na zajęcia, ale nie będziesz mógł/mogła się na nich pojawić to uprzedź instruktorów odpowiednio wcześniej, aby ktoś inny mógł wskoczyć na Twoje miejsce. Ułatwi to organizację i pozwoli na pełne wykorzystanie możliwości studia.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej to zapraszamy do obejrzenia filmu na kanale Marzenia do Zrobienia. Marta – założycielka My Way Pole Dance Studio – oraz jej kursantki opowiadają tam bardziej szczegółowo o rozpoczynaniu swojej przygody z pole dance.

Do zobaczenia na sali!

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on linkedin
Share on whatsapp